Ośrodek rekreacyjny Europa Olza

Ośrodek rekreacyjny Europa Olza – wypoczynek w sąsiedztwie śląskiej perełki przyrody

Ośrodek rekreacyjny „Europa Olza” w Olzie położony jest na terenach starego rozlewiska rzeki Olzy, w sąsiedztwie obszaru chronionego krajobrazu “Meandry rzeki Odry”. Niezwykły i unikatowy zakątek to miejsce na spokojny, rodzinny wypoczynek.
Górny Śląsk to nie tylko kopalnie i hałdy. W wyjątkowej, przyrodniczej enklawie powstał ośrodek rekreacyjny „Europa Olza”. Obiekt położony jest na terenach starego dorzecza rzeki Olzy.
Ten niezwykły i unikatowy zakątek granicznych terenów Polski i Republiki Czeskiej został objęty unijnym programem NATURA 2000, oraz opieką WWF Polska i WWF Auen Institute.
Ośrodek rekreacyjny „Europa Olza” znajduje się przy ulicy Wiejskiej na trasie prowadzącej do sąsiedniej miejscowości Uchylsko. Na terenie obiektu każdy z gości może skorzystać z:

  • drewnianych domków letniskowych z łazienkami i aneksem kuchennym
  • pola namiotowego i caravaningowego z przyłączami elektrycznymi dla namiotów, przyczep i wozów caravaningowych
  • plaży „Macarena” objętej opieką ratowników WOPR. Systematyczne badania epidemiologiczne gwarantują bezpieczeństwo i komfort korzystania z kąpieliska

Na terenie ośrodka znajduje się pełen węzeł sanitarny z toaletami i łazienkami, wyposażony dodatkowo w takie udogodnienia dla turystów jak pralka, deska do prasowania i żelazko.
Każdy z gości ma do dyspozycji boiska sportowe do piłki nożnej i plażowej, punkt gastronomiczny serwujący domowe obiady czy miejsce do organizacji ogniska. Na przyległym akwenie można łowić ryby oraz pływać łódką czy kajakiem. Natomiast pod zadaszoną wiatą można zorganizować wszelkie uroczystości i spotkania dla dużego grona odbiorców. Na najmłodszych gości czeka plac zabaw oraz zwierzęta– sympatyczne kuce i kozy.
Obecność unikatowych pomników historii i kultury w pobliżu ośrodka wpływa na atrakcyjność wypoczynku w naszej miejscowości. W trakcie pieszej wycieczki, w odległości około 2 kilometrów od ośrodka można zobaczyć średniowieczny krzyż pokutny czy też zabytkową kaplicę pod wezwaniem Świętej Rodziny.
Teren pogranicza polsko-czeskiego to również stały punkt na mapach tras rowerowych pasjonatów tego sportu. Ośrodek rekreacyjny „Europa Olza” w Olzie znajduje się trasie rowerowej EuroVelo4 (Szlaku Europy Centralnej) prowadzącym od granicy polsko-czeskiej do Krakowa. Olza to również miejsce dla amatorów rekreacyjnego kajakarstwa rzecznego – ośrodek współpracyje z lokalnym organizatorem spływów kajakowych w dół rzeki Olzy i Odry.

 

Kontakt:
Ośrodek rekreacyjny Europa Olza
ul. Wiejska, Olza
www.europaolza.pl
Tel:  +48 691 629 432 / +48 783 530 679/ +48 324 511 788                  
e-mail: biuro@campingeuropa.pl

 

 

Współrzędne GPS:
N 49°56’50”
E 18°21’37”